Dini Chat

islami sohbet kanalındaki Genel Bilgiler;

-Günümüzde eskiden olmadığı kadar televizyon kanallarında dini chat yapılmaktadır. Her yapılan iş bir ihtiyaçtan doğar demek ki insanımızın İslami sohbetlere dininin öğrenmeye ihtiyaçları var ya da yeteri kadar bilinmiyor. İslam dini çok kapsamlı öğrenilmesi gereken pek çok şey olan bir dindir. Hem en son gelen din olması sebebiyle çok kapsayıcı bir dindir.

Müslümanlar olarak maalesef İslam tam anlamıyla bilinmiyor tam anlamıyla felsefesi anlaşılmamış olacak ki İslami coğrafyalar günümüzde pek çok sorun yaşamaktadır. Herkesin bir ilahiyat fakültesi mezunu olması ya da medrese eğitimi alması mümkün olmuyor bu nedenle bu konuda dini istismar etmeyen bilgili güvenilir kişilerden bilgi almak gerekiyor.

Dini Chat Ruhun Gıdasıdır

Dolayısıyla Dini Chat yapan dinimizin güzelliklerini anlatan kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. İnsanlar da kendilerinde eksikliği hissettikleri için ister istemez bilen bir kişi ile karşılaştıklarında sorularının ardı arkası kesilmiyor. Çünkü okumak her zaman sormaktan daha zor gelmektedir.Dolayısıyla İslami sohbetler hem eksiklerimiz gidermek nasıl bir hayat yaşamamız gerektiği konusunda aydınlatırken aynı zaman da kişiyi ümitsizlikten depresyona girmekten kurtarmaktadır. Çünkü pek çok insan depresyonda ve insanları sevmekten sevilmekten aciz hâlbuki İslam dini sevgi dinidir.

İslam’ın temeli tüm insanlığı hayvanları bitkileri kâinatı sevmekten başlıyor fakat bizler tam anlamıyla bilmediğimiz için ufak bir sıkıntıda ümitsizliğe kapılarak hayatımızı mahvedebiliyoruz. Bu açılardan düşünüldüğünde okuyamıyorsak zamanımız olmuyorsa bile teknoloji çağının sunduğu imkânlar ile Dini Chat yapılan pek çok radyo kanalı televizyon kanalı aracılığı ile rahatlıkla ulaşabiliriz ve eksiklerimiz giderebiliriz.Çağımızda yaşanan pek çok ahlaki probleme gençlerin yaşadığı sorunlara bakarsak temelinde dinini yaşamayışı tam olarak uygulamamasından kaynaklanıyor ayrıca hangi din olursa olsun temel ahlaki kurallar hepsi için geçerlidir ve aynıdır. Bu noktada İslami sohbetlerin gençlere ulaşması bu noktada daha da önem kazanmaktadır. Dini temsil eden kişilerin hal ve davranışları din yaşayışları ne kadar doğru ve temsil edici nitelikte olursa sohbetlerinden o kadar faydalanılmaktadır.

Çünkü kişi yapmadığı bir şeyin yapılmasını istediğinde hiç bir zaman etkili olamaz. Önceden bilgiye ulaşmak çok daha zordu. Şuan elimizin altında hazır bulunan bilgiler önceden çok zorluklarla gelecek nesillere aktarıldı. Fakat bugün kıymeti kolay ulaşıldığı için maalesef bilinmiyor.